Jaké zdravotní obtíže může způsobovat vysoký BMI výpočet?

0


Nadváha není jenom estetický problém, jak si mnoho lidí myslí. Kdo má nějaké to kilo navíc, měl by vědět také to, že spadá do rizikové kategorie v souvislosti se svým zdravím. Zda máte problémy s váhou vám pomůže odhalit BMI kalkulačka. Pokud si spočítáte hodnoty, které budou vysoké, je dobré být na pozoru. Je totiž celá řada problémů, které se u vás mohou objevit. Zde je výčet těch nejznámějších.

Vysoký BMI výpočet obvykle znamená i vysoké hodnoty různých testů

Platí, že čím více kilogramů navíc máte, tím větší riziko je s vámi spojeno. Proto je na místě udělat si BMI výpočet co možná nejdříve a zjistit, jak na tom jste. Pokud jsou čísla vyšší, je vysoká pravděpodobnost toho, že se u vás objeví vyšší hodnoty u při různých testech v lékařské ordinaci. Typicky jsou to třeba vyšší hodnoty krevního cukru, což může vést k budoucí nutné dietě, stejně jako například medikaci a střídmosti v tom, co můžete a nemůžete jíst. Také nelze zapomínat ani na riziko vysokého cholesterolu. I tady je samozřejmě na místě daný problém co nejdříve řešit. To doporučí jakýkoliv lékař.

Vysoká hodnota BMI ukazuje i na další zdravotní rizika

Pokračujeme dále, jelikož rizik je zde ještě více. Typickým příkladem je i vysoký krevní tlak, který je obvykle způsobený různými nánosy přímo ve vašich cévách, kdy je snížena jejich průchodnost. To se následně může negativně podepsat jak na průchodu krve, tak i na různých cévních příhodách. Opomenout však nelze také to, že lidé s vysokou hodnotou BMI velmi zatěžují své srdce. A jelikož to je nejdůležitější sval v těle, mohou být následky skutečně fatální. Dříve nebo později se může stát i to, že takovou zátěž prostě nevydrží a že se zastaví. Že se může jednat o skutečně reálnou situaci s vysokou pravděpodobností, to potvrzují nejenom lékaři, ale také samozřejmě i jejich statistiky.

 

 

24.6.2019 |

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


© 2020 Kliniky.cz. All Rights Reserved. Directory theme
WordPress Directory Theme

Classified Ads Software

Přejít k navigační liště