Mýty o plastikách: Nevěříte jim i vy?

0

Plastičtí chirurgové rozhodně nepomáhají jen celebritám a bohatým klientkám, které chtějí v šedesáti letech vypadat na dvacet. Přesto je toto přesvědčení rozšířené a spolu s dalšími mýty odrazuje od plastické operace ty, kterým by mohly skutečně pomoct. A co vy, nevěříte náhodou rozšířeným mýtům o plastické chirurgii?

Mýtus 1.: Plastiky slouží jen pro omlazení a podstupují je jen ženy

Velmi časté je přesvědčení, že plastické operace jsou jen pro ženy, které se nechtějí smířit se stárnutím. Omlazující ošetření ve skutečnosti tvoří jen zlomek všech zákroků. Často chirurgové pomáhají lidem po úrazech a nehodách nebo s výraznými kosmetickými nedostatky. V takových případech zákrok pomáhá pacientům nejen fyzicky, ale i psychicky.

Plastické operace podstupují i muži – u nich jsou běžné zákroky jako úpravy po úrazu nebo zmenšení prsou.

Mýtus 2.: S prsními implantáty nesmíte kojit ani cestovat letadlem

Mýtus o tom, že prsní implantáty v letadla pískají a mohou dokonce prasknout, je spíš úsměvný. S implantáty může žena bez problémů cestovat letadlem. K prasknutí implantátu dochází jen výjimečně, a to většinou z důvodu nárazu nebo propíchnutí implantátu zlomeným žebrem při úrazu.

Implantáty nejsou problém ani při kojení. Chirurgy doporučované odsunutí zvětšení prsou na dobu po porodu má jiný důvod: pokud žena při těhotenství výrazně přibere a prsa se navíc zvětší zbytněním mléčných žláz, může dojít k deformaci tvaru prsou.

Mýtus 3.: Po liposukci už nikdy neztloustnete

Tato představa zní hezky, bohužel ale není pravdivá. Zakládá na faktu, že se tukové buňky v těle nemnoží, jen rostou. Pokud je tedy lékař odsaje, nové nevzniknou. Lékař ale nikdy neodsaje tuk na celém těle, jen ve vybrané oblasti. Proto i po liposukci můžete přibrat, může se ale stát, že se v ošetřeném místě vytvoří prohlubeň.

I po liposukci je proto nutné si hlídat váhu. Neměli byste výrazně přibrat, ani výrazně zhubnout.

Mýtus 4.: Plastické operace můžete podstoupit jenom v zimě

Operaci můžete podstoupit kdykoliv, v chladnějších měsících je ale rekonvalescence příjemnější. Po některých zákrocích totiž budete muset nosit kompresní prádlo, které v létě není pohodlné. Horko a slunce navíc nedělá dobře ani jizvám, které se po operaci musí zhojit.

Mýtus 5.: Po plastice nezůstávají jizvy

Ani plastičtí chirurgové neumí zázraky. Po plastických operacích zůstávají jizvy jako po jakýchkoliv jiných, pokud to ale je možné, jsou skryté na místě, kde nejsou „na očích“. Jizvy zůstávají i po liposukci, i když jsou při použití moderních metod drobné.

1.5.2017 |

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


© 2020 Kliniky.cz. All Rights Reserved. Directory theme
WordPress Directory Theme

Classified Ads Software

Přejít k navigační liště