Víte, na co si dát pozor při výběru kliniky?

0

Přemýšlíte o plastice a hledáte vhodnou kliniku? Dejte si na výběru kliniky záležet. Na úrovni kliniky a jejich plastických chirurgů závisí to, jak budete s výsledkem operace spokojená. Přečtěte si, na co si dát při výběru kliniky pozor!

Plastický chirurg musí mít atestaci

Plastické operace někdy provádí i lékaři, kteří sice mají za sebou různé kurzy a školení, ale nemají atestaci z oboru plastická chirurgie. To nevěstí nic dobrého. Plastický chirurg by se měl specializovat jen na svůj obor a atestace je u něj nutná. Skvělým ukazatelem úrovně plastického chirurga je i fakt, že je členem Společnosti estetické chirurgie. Seznam jejích členů najdete na stránkách Společnosti.

Dobrý plastický chirurg by měl mít i bohaté zkušenosti. Plus jsou i certifikáty z různých školení, které ukazují, že se neustále vzdělává. Nejvíc vám ale řeknou reference. Nestyďte se „proklepnout si“ lékaře i kliniku a zeptat se na zkušenosti skutečných pacientů.

Klinika působí dobrým dojmem

Každá klinika by měla být registrovaným nestátním zdravotním zařízením. Důležitý je i váš osobní dojem z ní – klinika by měla působit příjemně, stejně tak všichni její zaměstnanci. Klinika musí být schopná zajistit vám potřebnou péči před a po zákroku a je potřeba, abyste se tam cítila dobře.

U klinik platí to samé jako u chirurgů: ověřte si je. Na stránkách kliniky by měly být fotografie před a po zákroku, které musí vypadat věrohodně (pokud je každá jiná, je možné, že fotografie nepochází z kliniky). Na každou kliniku najdete na internetu ohlasy pacientů, obzvlášť pokud s ní nejsou spokojení. Dejte si práci a hledejte je!

Lékař s vámi zákrok konzultuje a vyšetří vás

Plastické operaci vždy musí předcházet konzultace s chirurgem, který bude zákrok provádět, a vyšetření. Při konzultaci byste se měla dozvědět, jaké řešení je pro vás podle lékaře vhodné i jaká jsou rizika konkrétního zákroku. Některé kliniky nabízejí konzultace zdarma, využijte toho. Například na klinice Medicom je první konzultace nezávazná, takže se dozvíte všechny důležité informace a rozhodnutí, jestli zákrok podstoupíte, je jen na vás.

Vyšetření je před zákrokem nutné proto, aby lékař zjistil váš zdravotní stav a předešel všem možným komplikacím. Bez vyšetření není možné provést žádnou plastickou operaci!

Cena není všechno

Při výběru kliniky byste se neměla řídit jen cenou. Podezřele nízká cena může znamenat nižší kvalitu – zákrok na oblíbené klinice s moderním vybavením bude samozřejmě dražší. Zároveň ale musíte mít před zákrokem jasno v tom, kolik zaplatíte a za co. Neprůhledná cena, která se navyšuje o nesmyslné příplatky, není dobré znamení.

1.5.2017 |

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


© 2020 Kliniky.cz. All Rights Reserved. Directory theme
WordPress Directory Theme

Classified Ads Software

Přejít k navigační liště